Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Resim Atölyesi kursiyerlerinden sergi

01.04.2017 14:49
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Resim Atölyesi’nde eğitim alan 17 kursiyerin çalışmaları, düzenlenen sergide sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Nilüfer Belediyesi Resim Atölyesi kursiyerleri, eğitim dönemi boyunca yaptıkları çalışmaları düzenledikleri sergi ile sanatseverlerle paylaştı. Zekiye Doğan eğitmenliğinde çalışmalara katılan 17 kursiyerin eserlerinin yer aldığı sergi Konak Kültürevi’nde izlenime açıldı.

 

Röprodiksiyon ve özgün çalışmaların yer aldığı serginin açılışına Başkan Mustafa Bozbey de katıldı. Kursiyer ve eğitmen Zekiye Doğan’ı kutlayan Başkan Bozbey, “Sanat bizim için çok önemli. Keşke bu sanat anlayışını ilkokul çağındaki çocuklara yayabilsek. Elimde yetki olsa, her öğrencinin bir enstrüman çalmasını, sporun ve sanatın bir dalıyla uğraşmasını şart koşardım. İşte o zaman,  ülkemiz çağ atlayacak duruma gelebilir. Biz, sanatın önünü açmaz, sanatçıya değer vermezsek geleceğimizi karartırız. Kurum olarak sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğiz” dedi.


Kursiyerlere sertifikalarını da veren Başkan Bozbey, daha sonra eserlerini inceledi. 17 kursiyerin, 6 ay boyunca yaptığı 46 eser, 6 Nisan’a kadar izlenime açık kalacak.

  • Resim Atölyesi kursiyerlerinden sergi
  • Resim Atölyesi kursiyerlerinden sergi
  • Resim Atölyesi kursiyerlerinden sergi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016