Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Yerel tohumlar Nilüfer’de el değiştirecek

25.04.2017 13:58
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin 29 Nisan Cumartesi günü Ürünlü’de düzenleyeceği Tohum Takas Şenliği’nde, Türkiye’nin bir çok ilinden gelecek olan yerel tohum meraklıları ve üreticiler, ellerindeki tohumları birbirleriyle takas edecek.

Nilüfer Belediyesi, Anadolu’nun yerel bitki çeşitlerini korumak ve geleceğe taşımak amacıyla yürüttüğü çalışmaları her yıl giderek genişletiyor. Bu kapsamda ilki 2015 yılında yapılan Tohum Takas Şenliği bu yıl kapsamı daha da genişletilerek gerçekleştirilecek.

Nilüfer Belediyesi’nin, Nilüfer Kent Konseyi, EKODER ve Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi iş birliği ile düzenleyeceği Nilüfer 3. Tohum Takas Şenliği, 29 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’de yerel tohum çalışmalarının sürdürüldüğü Kent Bostanları ziyareti ile başlayacak. Daha sonra Ürünlü Meydanı’nda devam edecek olan Tohum Takas Şenliği, Bursa’nın yanı sıra Türkiye’nin farklı illerinden gelecek tohum meraklıları, tohum dernekleri ve tohum gruplarını buluşturacak.

Kurulacak stantlarda yerel tohumların takas edileceği Nilüfer 3. Tohum Takas Şenliği’nde ayrıca Tohum Forumu, Çocuk Atölyeleri düzenlenecek. Kent Bostanları’nda üretilen tohum ve sebze fidelerinin ücretsiz olarak meraklılarına dağıtılacağı şenlikte, Ürünlü Kadın Derneği de yerel tatları konuklara ikram edecek Sağlıklı besinlere ulaşmak isteyen kişileri doğal tarım ürünleriyle tanıştırmak, yerel tohumlarla üretilen çeşitlerin sürdürülebilirliklerini sağlamak, tohumun yaşam, yaşamın da sağlıklı gıdalar ile mümkün olduğunu vurgulamak amacıyla düzenlenecek olan Nilüfer 3. Tohum Takas Şenliği, tüm vatandaşlara açık olacak.

  • Yerel tohumlar Nilüfer’de el değiştirecek
  • Yerel tohumlar Nilüfer’de el değiştirecek
  • Yerel tohumlar Nilüfer’de el değiştirecek
  • Yerel tohumlar Nilüfer’de el değiştirecek

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016