Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bülent Emin Yarar öğrencilere “72. Koğuş”u okudu

09.10.2017 17:36
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin Yılın Yazarı Orhan Kemal etkinlikleri kapsamında düzenlediği etkinlikte oyuncu ve tiyatro yönetmeni Bülent Emin Yarar,lise öğrencileriyle bir araya geldi.Yarar,öğrencilere usta yazar Orhan Kemal’in 72. Koğuş adlı eserini okudu.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün, yıl boyunca usta yazar Orhan Kemal’in anısına düzenlediği etkinlikler devam ediyor. 2017 Yılın Yazarı Orhan Kemal etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Kitap Okuma” etkinliğine bu kez oyuncu ve tiyatro yönetmeni Bülent Emin Yarar konuk oldu. Akkılıç Kütüphanesi’ndeki etkinliğe, Yıldırım İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yönder Okulları’ndan öğrenci ve öğretmenler katıldı. Etkinlikte ilk olarak Orhan Kemal’in yaşam öyküsü öğrencilere anlatıldı. Daha sonra oyuncu ve yönetmen Bülent Emin Yarar, Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından öğrencilere armağan edilen Orhan Kemal’in “72. Koğuş” adlı eserinden kesitler okudu.

 

Usta yazar Orhan Kemal’in, Bursa Cezaevi’ndeki yıllarından esinlenerek yazdığı “72. Koğuş” adlı eserini, etkileyici ses tonuyla okuyan Yarar, etkinliğe katılanlara, kitapta yazanları adeta yaşattı. Etkinliğin sonunda Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala, Bülent Emin Yarar’a teşekkür etti.

  • Bülent Emin Yarar öğrencilere “72. Koğuş”u okudu
  • Bülent Emin Yarar öğrencilere “72. Koğuş”u okudu
  • Bülent Emin Yarar öğrencilere “72. Koğuş”u okudu
  • Bülent Emin Yarar öğrencilere “72. Koğuş”u okudu

Popüler Haberler

Dayanışma Kenti
Nilüfer’de 100 bin kişi “Cumhuriyetimiz değerlidir” dedi
29.10.2016
Çevre ve Doğal Yaşam Kenti
BUSKİ'den 2 günlük su kesintisi uyarısı!
11.11.2016
Spor Kenti
Nilüfer Yaz Spor Okulları Açıldı
24.06.2013