Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bozbey: İrfaniye projelerin tamamlanmasıyla gülümseyecek

25.11.2017 12:42
Google+ ile paylaş
‘Başkan Burada’ programı kapsamında makamını İrfaniye Mahallesi’ne taşıyan Başkan Mustafa Bozbey, “Devam eden projelerin tamamlanmasıyla birlikte İrfaniye Mahallemiz de, herkesin gülümseyeceği bir konuma gelecek” dedi.

‘Başkan Burada’ programı kapsamında makamını her hafta kentin bir mahallesine taşıyan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in bu haftaki durağı, kentin hızla gelişen mahallelerinden biri olan İrfaniye Mahallesi oldu. Başkan Mustafa Bozbey ilk olarak, Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay’ın, doğduğu mahalle olan İrfaniye Mahallesi’ne Nilüfer Belediyesi’nin destekleriyle kazandırdığı İlay Camii’nin açılışına katıldı. Öğretmenler Günü nedeniyle İrfaniye İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğretmenleri ziyaret eden Başkan Bozbey, daha sonra karavandaki makamında İrfaniye Mahalle Muhtarı Ahmet Turunç ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. İrfaniye Mahallesi’nin, Nilüfer’in sürekli gelişen mahallelerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Bozbey, bölgede yapılan imar çalışmalarıyla birlikte nüfusunun da her geçen gün artacağını dile getirdi. İrfaniye Mahallesi’nde genel ihtiyaçlar başta olmak üzere her yaştan insana hitap eden sosyal tesisler, parklar ve yol çalışmalarının da tüm hızıyla devam ettiğini belirten Başkan Bozbey şöyle konuştu: “Bu çalışmalara zaman içinde ilaveler olacaktır ancak en önemli konu mahallemizde bulunan altyapı eksikliğinin tamamlanmasıdır. Bu eksikliğinin giderilmesiyle ardından yapacağımız asfalt çalışmalarıyla birlikte, bölgede yaşayan vatandaşlarımızı, bir yerden başka bir yere sağlıklı bir şekilde ulaşabilmesini sağlayacağız. Çalışmalarımız tamamlandığında, İrfaniye Mahallemiz de, herkesin gülümsediği bir konuma gelecek. İrfaniye halkına, bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum.”


“AY AİLESİNİN YAPTIĞI TAKTİRE ŞAYAN”


Nilüfer Belediyesi’nin yer tahsisini yaptığı, Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay ve kardeşlerinin inşaatını üstlendiği İlay Camisi’nin mahalleye kazandırılmasından duyduğu mutluğu da paylaşan Başkan Bozbey, “Nilüfer Belediyesi olarak caminin yapımına, yapmış olduğumuz kamulaştırma çalışmalarıyla destek verdik. Hızlı bir şekilde tamamladığımız kamulaştırma çalışmalarıyla birlikte İlay Camisi tamamlandı ve bugün de faaliyete geçti. Ay ailesine, şahsım ve kentim adına çok teşekkür ediyorum. Allah kendisinden ve ailesinden razı olsun. Camimizin hem İrfaniye halkına hem de bölgede bulunan tüm insanlara hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.


Başkan Bozbey, gün boyu karavanda kendisinden randevu talep edenlerle görüştü. Bozbey’i Başkan Burada karavanında ziyaret edenler arasında Bulgaristan’ın Bansko kentinin Belediye Başkan Yardımcısı Malin Bistrin de vardı. Nilüfer Belediyesi’nin çalışmaları incelediğini söyleyen Bistrin, Başkan Bozbey’i hayata geçirdiği projeler nedeniyle kutladı. NilVak Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Erol Gürlek de Başkan Bozbey ile karavanda görüştü. Başkan Bozbey, kentteki bütün öğretmenlere verilen Orhan Kemal’in Cemile isimli kitabını Gürlek’e de armağan etti.

 

  • Bozbey: İrfaniye projelerin tamamlanmasıyla gülümseyecek
  • Bozbey: İrfaniye projelerin tamamlanmasıyla gülümseyecek
  • Bozbey: İrfaniye projelerin tamamlanmasıyla gülümseyecek

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016