Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

İstanbul eserleri Nilüfer’de sergilendi

06.02.2018 16:52
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sanatçı Serap Yiğit’in açtığı, ’17. ve 18. Yüzyılda Mimar Sinan ve Öğrencilerinin İstanbul Eserleri’ adlı kişisel sergisini ziyaret ederek çalışmaları yakından inceledi.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi tarihi geleceğe taşıyacak önemli bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Ressam Serap Yiğit, Bursa’daki ilk kişisel sergisini Nilüfer’de sanatseverlerle buluşturdu. İstanbul’da günümüzde var olan tarihi yapıtların restore edilmeden önceki görünümlerini kömür ve soft pastel çalışmayla eserlerine yansıtan Yiğit, amacının geçmişe saygı olduğunu vurguladı. Asıl branşının yağlı boya ve hat eserleri olduğunu ifade eden Yiğit, ünlü Rus Ressam Igor Kazarin’in öğrencisi İsmet Çabuk’dan özel eğitim aldığını belirtti.  Sergide, Kız Kulesi, Ayasofya, İstanbul Üniversitesi, Galata Köprüsü başta olmak üzere 30 eserin özel çalışmaları sanatseverlerle buluştu.


Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız ile birlikte Serap Yiğit’in sergisini ziyaret etti. Çalışmaları yakında inceleyen Başkan Bozbey, çok etkilendiğini söyleyerek Yiğit’i kutladı. Ülkenin kalkınmasında sanatçı ve sporcunun büyük katkısı olduğunu ifade eden Bozbey, kurum olarak sanata destek vermeye devam edeceklerini belirtti. 

  • İstanbul eserleri Nilüfer’de sergilendi
  • İstanbul eserleri Nilüfer’de sergilendi
  • İstanbul eserleri Nilüfer’de sergilendi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016