Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bozbey: Soru işaretleri oluşmasın

25.06.2018 09:08
Google+ ile paylaş
Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde sandığa giderek oyunu kullanan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, seçimlerin ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde oy kullanmak için sandık başına gitti. Oyunu, eşi Seden Bozbey ile birlikte Nilüfer Belediyesi Özlüce İlkokulu’nda 1354 numaralı sandıkta kullanan Başkan Mustafa Bozbey, seçimlerin ülkeye hayırlı olmasını diledi. Oyunu kullandıktan sonra açıklamalarda bulunan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, vatandaşların sandığa giderek, Türkiye’nin geleceğini belirlemesi yönünde önemli bir sorumluluk aldığını ifade etti. Seçimin güvenli bir şekilde geçmesi için özellikle yöneticilerin hassasiyet göstermesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Mustafa Bozbey şöyle devam etti: “Güvenli seçim konusunda duyarlı olmamız gerekiyor. 21. yüzyılda hala daha Türkiye Cumhuriyeti’nde güvenli bir seçim olması gerektiğini konuşuyorsak, bu bizim için üzerinde durmamız gereken son derece önemli bir konu diye düşünüyorum. Özellikle yöneticilerin bu konuda hassasiyet içinde olması gerekiyor. Hukukun bu konuda güvenilirliğinin artması gerekiyor.”


Seçimin güvenilirliğine inandığını ancak bugün itibariyle farklı görüşlerin, düşüncelerin ve konuların olmasıyla insanların kafasında soru işaretleri oluştuğunu ifade eden Başkan Bozbey, “Bu soru işaretlerini oluşturmamalıyız. Özgür bir seçim demek, kardeşlik duygularının pekişmesi demek” diye konuştu. Güvenli bir seçimin, demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu belirten Başkan Bozbey, “Demokrasiyi, barışı güçlendirmeli, bunun sonucunda da seçimlerde insanların özgürce oy kullanabilmelerinin önünü açmalıyız. Gelişmiş, dünyaya birlik ve beraberlik seslerini hep birlikte veren bir ülke olmalıyız” dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sandık görevlilerini de ziyaret ederek kolaylıklar diledi.

 

  • Bozbey: Soru işaretleri oluşmasın
  • Bozbey: Soru işaretleri oluşmasın
  • Bozbey: Soru işaretleri oluşmasın
  • Bozbey: Soru işaretleri oluşmasın

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016