Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Genç yazar Fadime Uslu, Nilüfer'de

10.02.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Gölgede Yaşamak kitabıyla 2011 Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü kazanan Fadime Uslu, Nilüfer Belediyesi şubat ayı etkinlikleri kapsamında Bursalı okurlarıyla buluştu.

Nilüfer Belediyesi, kültür-sanat etkinlikleri kapsamında birçok başarılı ismi Bursalılarla buluşturmaya devam ediyor. Yazdığı kitaplarla okurların dikkatini üzerine çekmeyi başaran ve Gölgede Yaşamak adlı kitabıyla 2011 Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü kazanan Fadime Uslu, Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi’nde kitap dostlarıyla bir araya geldi.

Kaleme aldığı kitaplarının içeriği ve karakterler hakkında bilgi veren Uslu, yapılan söyleşilerin yazar için çok önemli olduğuna dikkati çekti. Yazar için alınan ödüllerin sorumlulukları arttırdığına da değinen Uslu, aldığı Yunus Nadi ödülünden sonra öykü ve yazılarında daha titiz ve eleştirisel gözle bakış sergilediğini ifade etti. Yazmaya küçük yaşta karar verdiğini belirten ve annesinin okuduğu masal, hikayelerden çok etkilendiğini kaydeden Uslu, çocuk kitabı yazmanın da ayrı bir keyif olduğunu söyledi. Sınıf öğretmeni olduğu için çocuk edebiyatına ilgisinin daha da arttığını ifade eden Uslu, inanç ve sabırla hareket edildiğinde başarının geleceğini dile getirdi.

Öykü kurgularken karakterlerin kendiliğinden oluştuğunu ifade eden Uslu, yazarken eleştirisel gözle bakmanın yapılan işe çok daha fazla önem verildiğinin göstergesi olduğunu da sözlerine ekledi.

Uslu, söyleşi öncesi kitaplarından öykü ve bölümler de okuyarak, okurlarıyla sohbet etti.
  • Genç yazar Fadime Uslu, Nilüfer'de
  • Genç yazar Fadime Uslu, Nilüfer'de
  • Genç yazar Fadime Uslu, Nilüfer'de

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016