Türkiye’nin önde gelen sanatçılarını Bursalılar'la bir araya getiren Nilüfer Belediyesi, Türk halk müziğinin ve protest müziğin efsane ismi Selda Bağcan’ı Fethiye Kültür Merkezi’nde ağırladı. Yıllardır dillerden düşmeyen şarkılarıyla hayranlarına müzik ziyafeti sunan Selda Bağcan, Beni Unutma şarkısıyla dinleyenleri duygulandırırken Sivas’ın Yolları'yla salonu coşturdu. Halayların çekildiği unutulmaz gecede yeni albüm çalışmasına başladığının sürprizini veren Selda Bağcan, “40 yıllık sanat hayatımda 400 şarkı söyledim ve en sevilen eserlerin bulunduğu 40 yılın her yılına özel olarak seçeceğimiz bir albüm çıkartmayı düşünüyorum,” dedi.

Nâzım Hikmet’ten Ümit Yaşar Oğuzcan’a kadar birçok şairin şiirlerini besteleyen ünlü sanatçı Uğur Mumcu’ya hitaben okuduğu Uğurlar Olsun şarkısıyla alkış yağmuruna tutulurken, Deniz Gezmiş’in doğum gününü de unutmadı.

Bursalılar'ın yoğun ilgi gösterdiği gecede sanatçı konser sonunda ayakta alkışlanırken, Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Murat Paçacı da ünlü sanatçıyı çiçek vererek kutladı.