Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Şiir Kütüphanesi’ne edebiyatçı desteği

11.03.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Yükleniyor ...
Edebiyatçılar Derneği, Nilüfer Belediyesi ile imzalanan protokol sonrası çekilen video kayıt arşivini Nilüfer Şiir Kütüphanesi’ne bağışlayarak, anlamlı bir destekte bulundu.

Nilüfer Şiir Kütüphanesi, Edebiyatçılar Derneği ve Nilüfer Belediyesi arasında imzalanan protokolle arşivine büyük bir zenginlik kattı. Merkezi Ankara’da bulunan Edebiyatçılar Derneği, yıllar öncesine ait söyleşi, panel ve çeşitli etkinliklere ait video kayıt arşivini Nilüfer Şiir Kütüphanesi’ne bağışladı.

İki kurum arasında bağış öncesi bir protokol imzalandı. Yapılan bağışların önemine dikkati çeken Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Şiir Kütüphanesi’nin arşivine güç kattığını belirtti. Başkan Bozbey, anlamlı davranışlarından dolayı dernek yöneticilerine teşekkür ederek, kütüphaneyi şiirin başkenti yapmak için gereken çabayı göstermeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Edebiyatçılar Derneği Başkanı Gökhan Cengizhan, Nilüfer Belediyesi’ne kütüphanecilik anlayışından dolayı teşekkür ederek arşivlerini armağan etmekten dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Cengizhan, yıllardır usta isimlerle yapılan söyleşi, panel ve etkinliklerle ilgili çekilen 80 adet video kaydını Nilüfer Şiir Kütüphanesi’nin dijital ortama aktararak gelecek nesillere taşıyacağından şüphelerinin olmadığını ifade etti.

Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Edebiyatçılar Derneği Başkanı Gökhan Cengizhan bağış protokolüne imza attı.
  • Nilüfer Şiir Kütüphanesi’ne edebiyatçı desteği
  • Nilüfer Şiir Kütüphanesi’ne edebiyatçı desteği
  • Nilüfer Şiir Kütüphanesi’ne edebiyatçı desteği
  • Nilüfer Şiir Kütüphanesi’ne edebiyatçı desteği

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016