Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Geleneksel süsleme sanatı Nilüfer’de

01.04.2013 17:00
Google+ ile paylaş
"Kaatı" sanatçısı Dilek Erim, dördüncü kişisel sergisini Konak Kültürevi’nde açarak eserlerini Nilüferliler'le buluşturdu.

Yaklaşık 12 yılda hazırladığı eserlerini açtığı kişisel sergiyle gözler önüne seren Dilek Erim’in eserleri büyük ilgi gördü. Bir hafta süresince açık kalacak olan sergide geleneksel süsleme sanatının birçok motifi yer alıyor. Kağıt üzerine çizilmiş desenlerin keskin aletlerle dantel gibi oyularak başka bir zemin üzerine yerleştirilmesiyle yapılan bu süsleme sanatının köşebent tarzı stilize formları, yazılar, geometrik şekiller, çiçekler ve tabiat manzaraları gibi yetmişi aşkın eser büyük beğeni topladı.

Sergi açılışında konuşan Dilek Erim, kaat'ı sanatının Türk süsleme sanatları tarihinde önemli yere sahip olduğunu belirterek, “Bu sanat Osmanlı’ya 15. yüzyılda gelmiştir ve büyük üstatlar yetişmiştir. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve ekibine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum,” dedi.

Sergiyi ziyaret eden Başkan Danışmanı Adil Kayaoğlu da Erim’i kutlayarak sanata olan desteklerinin her zaman devam edeceğini belirtti.
  • Geleneksel süsleme sanatı Nilüfer’de
  • Geleneksel süsleme sanatı Nilüfer’de
  • Geleneksel süsleme sanatı Nilüfer’de
  • Geleneksel süsleme sanatı Nilüfer’de

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016