Nilüfer’de yaşayan her yaş grubunu sanat ve sporla buluşturmayı amaçlayan Nilüfer Belediyesi, yıllardır çocuklara yönelik müzik eğitim çalışmaları yaparak onların yeteneklerini erken yaşta keşfedip geliştirmelerini sağlıyor.

Son 3 yıldır da bu alanda bir adım daha atarak genç yetenekleri hem sesleri, hem orkestraları ve hem de besteleriyle yarıştıran Nilüfer Belediyesi, Bursa’da yine önemli bir organizasyonun da öncülüğünü yapmaya devam ediyor. Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen organizasyon 39 okulun katılımıyla start aldı. Yarışmanın ön elemeleri iki gün boyunca Nâzım Hikmet Kültürevi’nde yapıldı. Genç müzisyenlerin oldukça başarılı performanslarla kıyasıya yarıştığı organizasyonun finali ise 29 Nisan’da Fethiye Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. ‘En iyi kız solist, en iyi erkek solist, en iyi orkestra ve en iyi beste’ kategorilerinde yarışan okullardan finale kalan gruplar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında yer alan Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Çakıcı ise, başvuru sayısındaki artışın memnuniyet verici olduğuna dikkati çekerek, “Lise çağında gençlerimizin katılımının artması memnuniyet verici. 39 okul ön elemelerde final için ter döküyor. Çok yetenekli gençlerimiz var. Biz amacımız en iyiyi seçmek değil, karnaval havasında gençlerimizin sanatla buluşmasıdır. Sanat ve sporla yetişen çocuklarımızın aydın, çağdaş birey olarak yetişeceğine inanıyoruz,” dedi.

Ön elemelerde ter döken gençler  de  organizasyondan dolayı Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Bu yarışma yeteneklerimizi keşfetmemizi sağlıyor. Burada hem hünerlerimizi sergiliyoruz hem de diğer okullardaki arkadaşlarla kaynaşma imkanı buluyoruz. Hepimiz heyecanla yarışarak, müzik şenliğinin tadını çıkartıyoruz” diye konuştular.