Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Behiç Ak ile yazmak ve çizmek üzerine

04.04.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Karikatürist, çocuk kitapları, oyun ve öykü yazarı, belgesel film yönetmeni Behiç Ak, Nâzım Hikmet Kültürevi'ndeki sergisi ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirecek.

Otuz yılı aşkın süredir çalışmalarını tiyatro, karikatür, çocuk kitapları, roman, belgesel sinema gibi farklı alanlarda sürdüren Behiç Ak, çalışmalarından derlediği bir koleksiyonu bir arada sergiliyor. Sergide, Behiç Ak’ın değişik ülke ve şehirlerde sergilenmiş oyunlarından lobi fotoğrafları, afişler, otuz yıl boyunca Cumhuriyet gazetesine her gün çizdiği karikatürlerinden örnekler, öykülerini yazıp resimlediği çocuk kitaplarından alıntı ve resimler yer alıyor.

Ayrıca Behiç Ak’ın 1994’te çektiği Türk Sinemasında Sansürün Tarihi - Siyahperde adlı ilginç belgeseli ve bazı oyunlarının video kayıtlarını da sergi kapsamında izlemek mümkün. Yazmaya Çizmeye Devam isimli sergi, 25 Nisan’a dek Nâzım Hikmet Kültürevi'nde izlenebilecek. Behiç Ak'ın sergiyi oluşturan her bir bölümü konu edeceği söyleşisi, 8 Nisan Pazartesi günü saat 14.00'te Nâzım Hikmet Kültürevi'nde gerçekleşecek.
  •  Behiç Ak ile yazmak ve çizmek üzerine
  •  Behiç Ak ile yazmak ve çizmek üzerine

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016