Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüferli kadınlar hem haşladı hem taşladı

27.05.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Tiyatro Grubu, “Aromalı Sezaryen” adlı oyunu Nazım Hikmet Kültürevi’nde sergiledi. Erdinç Aydın’ın yazdığı oyunu Erdal Gülver yönetti.

Oyunda pek çok tipi canlandıran Kadın Meclisi Oyuncaları performanslarıyla seyircinin beğenisini kazandı. Epik üslupla sahnelenen oyunda erkek rollerini de kadınlar üstlendi.

Shakespeare’in Julius Sezar adlı eserinden yola çıkarak, güldürü olarak kaleme alınan oyun günümüzün ekonomik ve politik sistemine göndermeler yaptığı gibi, insan ilişkilerini, medyayı ve popüler kültürü de hicvediyor.

Oyun öncesi bir konuşma yapan Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Emel Helvacı, zor prova aşamasına dikkati çekti. Oyunun büyük özveriyle sahnelenme aşamasına geldiğini kaydeden Helvacı kostüm ve aksesuarların da yine oyuncular tarafından tasarlandığını belirtti.

Oyunda şu oyuncular rol aldı: Binay Yücel, Betül Kırlangıç, Şerife Akyürek, Songül Günay, Ülker Yonak, Vildan Nasır, Gönül Aka, Ayla Çelik, Leyla Demir, Dilek Arıncı, Zarif Ulak, Figen Şenyüz, Hürübe Kaya, Yünel Zorlubaş, Asu Ermetin, Müşerref Şen, İffet Gencer
  • Nilüferli kadınlar hem haşladı hem taşladı
  • Nilüferli kadınlar hem haşladı hem taşladı
  • Nilüferli kadınlar hem haşladı hem taşladı
  • Nilüferli kadınlar hem haşladı hem taşladı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016