Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Farklı kültürler Nilüfer’de buluştu

16.08.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kent Konseyi’nin Hollandalı Kunst Bende adlı sivil toplum örgütü ile yürüttüğü "Sanat mikser” projesi kapsamında hazırladığı gösteri izleyenlerden tam not aldı.

Bursa ve Hollanda'nın çeşitli şehirlerinden Amsterdam'da bir araya gelen 18 genç, rejisör Tarkan Köroğlu'nun yönetmenliğinde 4 günlük çalışma ile müzik, dans ve tiyatrodan oluşan bir performans hazırladı. Hollanda’da yetenek yarışmaları düzenleyen Kunst Bende'nin seçmeleri sonrası kadroya dahil olan gençlerin hazırladığı oyunda, bir otobüs durağında bekleyen insanların farklı bakış açıları üzerinden kültürel zenginlikleri sahnelendi. Uğur Mumcu Sahnesi’nde Nilüferli izleyicilerle buluşarak dünyadaki kültürel zenginliğe atıfta bulunan oyun, seyircilerden tam not aldı.

Türkiye-Hollanda ilişkilerinin 400. yıl dönümünde yürütülen kültürel değişim programı kapsamında desteklenen proje, özgün yeteneği olan genç sanatçıları destekleyerek yeteneklerini geliştirmek, dünyadaki diğer sanatçılarla buluşturmak ve yeni gösteri alanları oluşturma amacını taşıyor. Proje kapsamında gerçekleştirecek çalışmalar ile gençler arasında ortak üretimin desteklemesi, gençlerin farklı kentleri tanıması ve bu kentlerde yürütülen kültürel çalışmalara katılmaları hedefleniyor.
  • Farklı kültürler Nilüfer’de buluştu
  • Farklı kültürler Nilüfer’de buluştu
  • Farklı kültürler Nilüfer’de buluştu
  • Farklı kültürler Nilüfer’de buluştu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016