haber

Başkan Bozbey üniversite öğrencilerine kulak verdi

Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nde düzenlenen forumda Başkan Bozbey, üniversite öğrencilerinin sorunlarını dinledi. Görükle’yi öğrenci kenti yapmak ve rahat bir yaşam sürmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Başkan Bozbey, öğrencilerden gelen, ‘Kültür-sanat etkinlikleri, ulaşım, aydınlatma, ikinci el eşya, spor alanları, sosyal projelere destek’ gibi gelen birçok talebe kulak vererek, sıkıntılar hakkında açıklamalarda bulundu.

Görükle için planladıkları projeleri açıklayan Başkan Bozbey, “Bölgede kültür-sanat etkinliği yapılabilecek bir proje planlıyoruz. Ulaşım, aydınlatma gibi sorunları ilgili birimlere ileterek takipçisi olacağız. İkinci el eşya konusunda haftada birgün bu bölgede proje geliştirerek, eşya değişim kampanyası yapabiliriz. İhtiyacı olan öğrenciler eşyalarını değişim yoluyla temin edebilirler. Bu şekilde öğrenciler hem ihtiyaçlarına kavuşur hem de elindeki fazla eşyayı diğer arkadaşıyla buluşturur. Ayrıca öğrencilerimiz belediyemizin ikinci el eşya projesinden de yararlanabilir,” dedi.

Başkan Bozbey ayrıca Görükle’de bir spor vadisi yapmak istediklerini de ifade ederek, “ Projemiz çeşitli sebeplerden dolayı iki yıllık bir gecikmeye uğradı. Bu yıl bu projeyi hayata geçireceğiz. Halı saha, basketbol, voleybol ve tenis kortlarının olacağı tesisten tüm öğrencilerimiz faydalanabilecek. Ayrıca öğrencilerimizin sosyal projelerine her zaman destek vermeye hazırız,” diye konuştu.

Sıkıntılarını dile getiren öğrenciler de Başkan Bozbey’e kendileriyle bir araya geldiği için teşekkür etti.