haber

Bisiklet tutkunları sağlık ve çevre için pedal çevirdi

Bisiklet tutkunları Nilüfer Bisiklet Şenliği’nde buluştu. Nilüfer 15. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen şenliğe ilgi büyüktü.

Bisiklet sevdalıları Batı Kent Pazar Alanı’nda toplandı. Şenliğin açılış konuşmasını yapan, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, bisiklet tutkunlarına katılımlarından dolayı teşekkür etti. Bisikletin en güvenilir ulaşım aracı olduğunu söyleyen Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, “Bu yüzden güvenliğinizi tehlikeye atmayın bisiklet kullanın”dedi. Nilüfer Kent Konseyi olarak bisiklet konusunda vatandaşları bilgilendirme ve özendirme çalışması yaptıklarını söyleyen Enginalp, “ Nilüfer Belediyesi ve Başkanımız Mustafa Bozbey de bisiklet kullanımının artması için bir çok proje hayata geçirdi. Nilüfer’de bisiklet yolları giderek artıyor, günlük bisiklet kiralama istasyonları hayata geçti, Hedefimiz Nilüfer’i bisiklet kenti yapmaktır” dedi.

Fehmi Enginalp konuşmasının ardından başlama düdüğünü çaldı ve çok sayıda bisikletli pedallara bastı.

7’den 70’e her yaştan bisiklet sevdalısı Nilüfer sokaklarında pedal çevirmenin keyfini yaşadı.

Çok sayıda bisiklet tutkunu Uğur Mumcu Bulvarı, Müzeyyen Senar Caddesi’ni takip ederek, Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı’ndan dönüş gerçekleştirdi. Bisikletliler, güzergahları boyunca “Bisiklet spordur” “Bisiklet sağlıktır” “Bisiklet çevredir” anonsları yaparak çevre sakinlerini bilgilendirdiler.