haber

Çoksesli korolar Cumhuriyet Konserinde buluştu

Cumhuriyetin kuruluşunun doksanıncı yılının çeşitli etkinlikle kutlandığı Bursa’da, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Dünya Müzik Derneği Çoksesli Korosu, Nilüfer Çoksesli Korosu, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Korosu ve Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Çoksesli Korosu Atatürk Kültür Kongre Merkezi’nde Cumhuriyet bayramı konseri düzenledi. “Kurtuluş ve Cumhuriyet” film müziklerinden seçmelerin seslendirildiği “90. Yılında Cumhuriyet Bayramı” konserine Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. “Savaş Müziği”, “Kemal’in Askerleri” ve “Biz Atatürk Gençleriyiz” gibi birbirinden güzel şarkıların dev koro tarafından seslendirildiği geceye çok sayıda davetlinin yanı sıra Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de katıldı. 

Camille Saint-Saens’in “Viyolonsel Konçertosu”ndan, Ulvi Cemal Erkin’in “Keman Konçertosu”na kadar birbirinden güzel eserlerin Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilmesinin ardından, Dünya Müzik Derneği Çoksesli Korosu, Nilüfer Çoksesli Korosu, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Korosu ve Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Çoksesli Korosu ve Bursa Bölge Devlet Senfonisi Orkestrası birlikte sahne alarak unutulmaz geceye imza attı. Katılımcıların ellerindeki Türk bayraklarıyla konsere eşlik ettiği gecenin finali ise  Can Atilla’nın “Diriliş” parçasıyla yapıldı. 

Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde yaklaşık iki saat süren “90. Yılında Cumhuriyet Bayramı” konserinin sonunda müzikseverler sanatçıları dakikalarca ayakta alkışladı.