haber

Demiryolu Sevdalıları'ndan Bozbey’e onursal üyelik

Türkiye’nin demir ağlarla örülmesi için 1997 yılından günümüze kadar mücadele eden Bursa Eski Milletvekili Kemal Demirel, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret ederek Demiryolu Sevdalıları Derneği onursal üyelik protokolünü imzaladı. Türkiye’de ilk defa demiryolu ulaşımını desteklemek adına bir dernek kurulduğunu vurgulayan Dernek Başkanı Kemal Demirel, 17 yıl önce başlayan demiryolu sevdasının trafik terörüne “Dur”  demek için Bursa’ya ve Türkiye’ye demiryolu istediklerini belirtti. Kemal Demirel, “17 yıl önce başladığımız Bursa’ya raylı sistemin getirilmesi için çeşitli faaliyetler sürdürüyoruz. Hem Bursa’yı hem Türkiye’yi demir ağlarla örülmesini sağlamak amacıyla bu derneği kurduk ve “10. Yıl Marşı”nda olduğu gibi Türkiye’yi demir ağlarla örerek bu trene birlikte bineceğiz” dedi. Demiryolu Sevdalıları Derneği Başkanı Kemal Demirel, 30 Mart yerel seçimlerinde Nilüferlilerin büyük desteğini alan Mustafa Bozbey’e de  “Hayırlı olsun” dileklerini iletti.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de Bursa Eski Milletvekili Kemal Demirel’in ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Demiryolu Sevdalıları Derneği Onursal Üyeliği’nin kendisini gururlandırdığını ifade eden Bozbey, sivil toplum örgütlerinin her zaman yanında olduklarını söyledi. Mustafa Bozbey, demokrasinin en önemli yapı taşlarından olan sivil toplum örgütlerini Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi çatısı altında buluşturarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Demiryolu Sevdalıları Derneği onursal üyelik protokolüne imza atan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e Dernek Başkanı Kemal Demirel dernek flaması hediye etti.