haber

Ece Göksu caz keyfi yaşattı

Cazın kalbi tüm hızıyla Nilüfer’de atmaya devam ediyor. Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Nilüfer Caz Tatili Festivali’nde bu defa Ece Göksu Quartet müzik tutkunlarının karşısına çıktı. Nâzım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenen konsere caz tutkunları büyük ilgi gösterdi.

 

Türk halk müziği eserlerini caz müziğine başarıyla uyarlayan Ece Göksu izleyenleri büyüledi. Piyanoda Can Çankaya, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman’ın yer aldığı konserde ünlü sanatçı müzik tutkunlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Caz müziğin büyülü dünyasında sanatseverleri farklı bir yolculuğa çıkaran Ece Göksu Quartet, izleyicinin beğenisini topladı.

 

Konserde,  Ece Göksu’nun Masal adlı albümünden Mavilim, Bugün Ayın Işığı gibi şarkıların yanı sıra, Neşet Ruacan ve Volkan Hürsever ile birlikte çıkardıkları “Slow, Hot Wind” adlı albümünden de parçalar seslendirildi.

 

Caz Tatili Festivali ünlü isimleri ağırlayacak

Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Nilüfer Caz Tatili Festivali, birbirinden önemli isimleri sahnesinde ağırlamaya devam edecek. Festival kapsamında Fun Fatale, Banu Güven Quartet, Emin Fındıkoğlu +12, Cenk Erdoğan &İkiz “Lahza”, Barış Demirel, Kerem Görsev, Elina Duni & Colin Vallon, Torsten Goods & Band, Birsen Tezer, Atiye, Nida Ateş & Elie Maalouf, Jülide Özçelik, Guillaume Perret & The Electric Epic, Omar Sos & Joo Kraus Duo, Karsu Dönmez, Tomatito ve İbrahim Maalouf gibi caz müziğinin önemli isimleri sahne alacak. Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Nilüfer Caz Tatili Festivali’nin programı www.caztatili.com üzerinden takip edilebilir.