haber

Görükle Spor Parkı fark yaratacak

Eğitim, bilim, kültür ve spor kenti Nilüfer için her gün hizmetlerine yenilerini ekleyen Nilüfer Belediyesi, Görükle’de 17 bin metrekarelik Görükle Spor Parkı’nı vatandaşların hizmetine sundu. Görükle Üniversite Caddesi üzerinde yapılan Görükle Spor Parkı’nın açılışı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eşi Seden Bozbey, başkan yardımcıları, Görükle Mahallesi Muhtarı Harun Kızıl, öğrenci birlikleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Kay-kay pisti, tenis, basketbol, voleybol ve futbolun yanı sıra badminton, plaj voleybolu ve uluslararası standartlara uygun tırmanış duvarının da bulunduğu Görükle Spor Parkı’nın açılışını öğrencilerle birlikte yapan Başkan Bozbey, alanda sadece popüler sporların değil farklı spor dallarının yer aldığını kaydetti.

 

Bozbey şöyle konuştu: “Görükle Spor Parkımız fark yaratacak şekilde yaşama geçirildi. Tesisimiz, toplam 17 bin metrekare alana sahip. Bünyesinde iki sosyal tesis var. Bu tesislerimizde bulunan toplantı salonu, öğrencilerimizin büyük ihtiyaç duyduğu bir gereksinimi de karşılayacak. Burada toplantılarını gerçekleştirebilecekler. Sonrasında da dolaplara eşyalarını koyup sporlarını yapabilecekler. Halı sahanın da bulunduğu sosyal tesisimiz kafeteryası, bilardo salonu, soyunma odaları ve diğer ünitelerle her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlandı. Parkımız etrafında bir kilometrelik yürüyüş parkuru var. Bisiklet yolu, oyun grupları, spor kondisyon aletleri, halısaha, çocuk oyun alanı yine parkımıza değer katıyor. Bu alandaki çalışmalarımızda Uludağ Üniversitesi’nin Spor Bölümü ile de işbirliği içerisinde olacağız. Dağcılık Federasyonu’ndan onaylı tırmanma duvarımız, uluslararası çapta yarışmalara uygun kriterler göz önüne alınarak tasarlandı. Bunun örneği belki üniversite veya değişik spor kurumlarında olabilir ama belediye alanında yine bir ilki Nilüfer Belediyesi olarak gerçekleştirdik.”

 

Açılışı yapılan tesisin toplumun farklı kesimlerine hitap edeceğinin altını çizen Başkan Bozbey, Uludağ Üniversitesi Dağcılık Topluluğu, Türk Dağcılık Federasyonu ve Nilüfer Arama Kurtarma Ekibi’nin bu alanda antrenman yapabileceklerini ve eğitimler vereceklerini söyledi.

 

Nilüfer su sporlarının da merkezi olacak

Türkiye’de ilk jimnastik salonunun tamamlanma noktasına geldiğini belirten Bozbey, “Badminton, squash, havacılık, eskrim, atletizm, tenis, yüzme, basketbol, voleybol, futbol, futsal, geleneksel Türk okçuluğu gibi pek çok dal, Nilüfer’in spor yelpazesine eklendi.

Nilüfer’de ilerleyen günlerde kano da spor dallarımıza eklenecek. Bunun için Gölyazı’da çalışmalarımız sürüyor. Tüm branşlar, Nilüfer’de hayat buluyor. Her yaştan insanın yararlanabileceği spor merkezlerimizin yanı sıra, bugün itibariyle sayısı 232’yi bulan parklarımıza sporu da en modern şekliyle bütünleştiriyoruz” diye kaydetti.

 

Açılışın ardından Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen Tırmanma Yarışmaları’nda Türkiye genelinde dereceye giren Bursalı sporcuları da kutlayarak plaket verdi.