haber

Katı atık yakma tesisi halkın yaşamını tehdit edecek

Kayapa’da katı atık yakma ve bertaraf tesisi kurulmasına karşı çıkan çevreciler tarafından kurulan “Bursa Kayapa Çöp Depolama ve Yakma Tesisi’ne Hayır Platformu”, tesise karşı mücadelenin genişletilmesi için çalışmalarına başladı. Platform üyeleri, Nilüfer’deki kadın derneklerini, Çalı Kadın Derneği’nde düzenlenen toplantıda katı atık tesisine ilişkin yaptıkları sunumla bilgilendirdi.

 

Bilgilendirme toplantısına Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp, TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Ali Uluşahin, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Erkan Yaslıoğlu, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa İl Temsilcisi Necla Yörüklü katıldı.

 

“Halkın yaşamı tehdit altına girecek”

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Ali Uluşahin, kurulması planlanan tesisin çevre, sağlık ve kent üzerindeki olumsuz etkileri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Uluşahin, tesisin kurulması halinde Bursa’nın ve bölge halkının yaşamını tehdit edeceğini belirtti.

 

Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Fehmi Enginalp de, “Kent hepimizin kenti, ülke hepimizin ülkesi. Kentimize, ülkemize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkmalıyız. Bu konudaki mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.