haber

Nilüfer’de en güzel bahçeler ödüllerini buldu

Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl on üçüncüsü düzenlenen ve 3 kategoride yapılan yarışmaya toplam 25 başvuru yapıldı. Uludağ Üniversitesi Bahçe Bitkileri Araştırma Görevlisi Sergül Ergin, Nilüfer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Dr. Sibel Özer, Ziraat Mühendisleri Nevin Gökeşme, Fikret Küçükbayraktar ve Peyzaj Mimarı Metin Şentürk’ten oluşan jüri yine birbirinden güzel bahçeleri seçmekte zorlandı. 

Yapılan değerlendirmelere göre, en güzel fabrika bahçesi kategorisinde, ilk sırayı Doğu Pres alırken, ikinci Penelope A.Ş., üçüncü de Ünver A.Ş. oldu. Bu alanda mansiyonda birinci Üçler Kelepçe, ikinci ve üçüncü Gökçelik A.Ş. oldu. 

Site bahçeleri kategorisinde, Balat’ta bulunan Gren Park Evleri birinci, Yüzüncüyıl Mahallesi’ndeki Ada Kent ikinci, Konak’taki Yeşil Konaklar üçüncü oldu. Yine bu kategorideki Mansiyon ödülleri ise sırasıyla Ord Kent, Görkent ve Çamlık Evleri’ne gitti.  

En güzel ev bahçesi kategorisinde ise, birinci Çamlıca’dan Gümüş Yıldız Sitesi, ikinci Konak Mahallesi’nden Şengül Dinler’in yöneticisi olduğu No:5, üçüncü Hasanağa’dan Özhan Kula’nın yöneticisi olduğu No:8 oldu. Bu alanda mansiyon ödüllerine ise Altınşehir’den No:50 ve No:30 ile Konak Mahallesi’nden No:5 layık görüldü. 

Ödül törenlerinin ilki, en güzel fabrika bahçesi seçilen Doğu Pres önünde yapıldı. Dereceye girenlere ödül ve katılım belgelerini Nilüfer Belediye Başkanvekili Şemsi Oğuz verirken, Doğu Pres Yöneticisi Nurettin Ekinci ile birlikte göndere "en güzel fabrika bahçesi" bayrağını çektiler.  

Ardından ikinci tören ise Gren Park Evleri’nde yapıldı. En Güzel Ev ve Site Bahçesi ödül töreninin yapıldığı bahçede konuşan Başkanvekili Şemsi Oğuz, Nilüfer Belediyesi’nin yeşile ve doğaya büyük önem verdiğini belirterek, anlamlı projeye katkı sunan tüm kurum ve şahıslara teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından Oğuz, kategorilerinde dereceye giren bahçe yöneticilerine de ödül ve plaketlerini verdi. Gren Park Evleri’nin de girişine "en güzel site bahçesi bayrağı çekilirken, törene CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz de katıldı.