haber

Nilüfer’de minikler ter dökmeye devam ediyor

Nilüfer’de spor şöleni tüm hızıyla devam ediyor. Nilüfer 13. Uluslar arası Spor Şenlikleri kapsamında yapılan satranç ve masa tenisi müsabakaları Özel Sınav ve Final Okulları’nda gerçekleşti.

Özel Final Okulları’nda yapılan masa tenisi müsabakalarında çeşitli kategorilerde dereceye giren takımlar ödüllerini aldı. Yıldız Erkeklerde birinci Özel Kültür Okulları A takımı, ikinci Özel Kültür Okulları B takımı, üçüncü Özel Tan Okulları oldu. Yıldız Kızlarda ise birinci Şehit Kurmay Pilot Yüzbaşı Hakan Tan Okulu, ikinci Kayapa Toki, üçüncü de Özel Final Okulları oldu. Minik Kızlar da ise birinci Abdurrahman Vardar İ.Ö.O, ikinci Özel Final Okulları, üçüncü Nesrin Fuat Bursalı İ.Ö., Minik Erkeklerde birinci Özel Final Okulları, ikinci Özlüce Macide Kahraman İ.Ö, üçüncü de  Abdurrahman Vardar İ.Ö.O oldu. Küçük kızlarda ise birinci Zekai Gümüşdiş İ.Ö. ikinci Özel Final Okulları, üçüncüde Özel Şahinkaya Okulları oldu. Küçük erkeklerde ise  Özel Osmangazi İ.Ö.O. A ve B takımları ilk sırayı alırken, Özel Kültür Okulları da üçüncü oldu.

Dereceye giren okullara kupa ve madalyalarını Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Ferhat Yıldırım ve okul idarecileri verdi.

Sınav Okulları’nda da yapılan 73 okuldan 438 sporcunun mücadele ettiği satranç müsabakalarında dereceye girenlere de düzenlenen törenle kupa ve madalyaları verildi.

Dart ve Yüzmede de başarıya ödül verildi

Coşkunöz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi spor salonunda düzenlenen dart turnuvasında ise Küçük Kızlar kategorisinde; İrfaniye Ortaokulu, Küçük Erkeklerde Konaklı Ortaokulu, Yıldız Kızlarda; Yaylacık Ortaokulu, Yıldız Erkeklerde Ali Durmaz Ortaokulu, Genç Kızlarda Nur Hayati Kurtçan Ticaret Meslek Lisesi, Genç Erkelerde Özlüce Anadolu Lisesi birinci oldu.

Uluslararası spor şenliklerinde bu yıl basketbol turnuvasına ise 100.Yıl Spor ve Gençlik Merkezi ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 40 okulun katıldığı turnuvada yıldız erkelerde Özel Şahinkaya Eğitim Kurumları, Yıldız kızlarda İsmail Kadriye Solakoğulları Ortaokulu birinciliği elde etti.  

Konak Olimpik Yüzme Tesisleri’nde düzenlenen yüzme şampiyonasına ise 35 okul katıldı. Çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışlarda öğrenciler birincilik için kıyasıya mücadele etti.