Nilüfer’de yaşayan her yaş grubunu sanat ve sporla buluşturmayı amaçlayan Nilüfer Belediyesi, Bursa’da yine önemli bir organizasyonun öncülüğünü yapmaya devam ediyor. Mix Müzik'in ödül sponsoru olduğu Nilüfer Liseler Arası Müzik Yarışması'nın jürisi bu yıl, Güven Erkin Erkal, Eray Aytimur, Teoman Kumbaracıbaşı, Hasan Saltık, Feza Soysal, Göknur  Yıldız, Egemen Kerpiççiler, Oğuz Kurtuluş, Sayhan Şahin, Özgür Ögöz ve Gül Günaydın’dan oluştu.  

Genç müzisyenlerin başarılı performansları jüriyi karar aşamasında oldukça zorlarken, sonuçların açıklanması için verilen arada, özellikle genç kuşağın hayranlığını kazanan, rock müziğinin sevilen sesi Aylin Aslım sahne aldı. Yarışmacıların ve salonu dolduran kalabalığın heyecanına ortak olan Aslım, bir saati aşkın süren konser boyunca seslendirdiği şarkılarla büyük beğeni kazandı. 

Sıra jüri kararlarının açıklanmasına geldiğinde ise salonda heyecan doruğa ulaştı. Aylardır bu yarışma için çalışmalarını sürdüren gençlerin nefeslerini tutarak beklediği sonuçlar ise şu sıra ile açıklandı:

Jüri Özel Ödülü: Ali Karasu Lisesi (Beste)
En İyi Enstrüman: Bursa Anadolu Lisesi (Elektro Keman)
En İyi Gitarist: Bursa Anadolu Lisesi
En İyi Klavye: Gazi Anadolu Lisesi
En İyi Davul: Bursa Anadolu Lisesi
En İyi Bas Gitarist: Şehit Onbaşı Hakan Yutkun Anadolu Lisesi
Mix Müzik Özel  Ödülü: Yıldırım Ticaret Meslek Lisesi
En İyi Şarkı Sözü Ödülü: Osmangazi Cumhuriyet Lisesi
Nilüfer Belediyesi Özel Ödülü: Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi
Nilüfer Belediyesi Teşvik Ödülleri: Görükle Otomotiv İh. Bir. E.M.L. ve Ali Karasu Lisesi

Ana kategorilerde ise;
En İyi Beste Birincisi: Işıklar Askeri Hava Lisesi
En İyi Beste İkincisi: Hürriyet Anadolu Lisesi
En İyi Beste Üçüncüsü: Şehit Onbaşı Hakan Yutkun Anadolu Lisesi
En İyi Erkek Solist Birincisi: Hürriyet  Anadolu Lisesi
En İyi Erkek Solist İkincisi: Işıklar Askeri Hava Lisesi
En İyi Erkek Solist Üçüncüsü: Ahmet Erdem Anadolu Lisesi
En İyi Kız Solist Birincisi: Feriha Uyar Kız Teknik Meslek Lisesi
En İyi Kız Solist İkincisi: Bursa Anadolu Erkek Lisesi
En İyi Kız Solist Üçüncüsü: Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi
En  İyi Orkestra Birincisi: Gemlik Hisar Anadolu Lisesi
En İyi Orkestra İkincisi: Işıklar Askeri Hava Lisesi
En İyi Orkestra Üçüncüsü: Bursa Anadolu Lisesi

Yarışmada Ödüle layık görülen ekiplere çeşitli müzik aletleri hediye edilirken, Mix Müzik Özel Ödülü'nü kazanan Yıldırım Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri bu sayede okullarına Mix Müzik tarafından yaptırılacak olan müzik sınıfını kazandırmış oldu.

 Yarışmaya katılan bütün gruplara, organizasyonda emeği geçen tüm Nilüfer Belediyesi personeline ve jüri üyelerine teşekkür eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey dereceye giren genç müzisyenleri kutlayarak; "Bu organizasyondan Türkiye hatta dünya çapında başarı sağlayacak sanatçıların çıkacağına inanıyorum. Bizler çalışmalarımızda gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanda önlerini açacak projelere öncelik vermeye devam edeceğiz. Burada dostluk, kardeşlik ve müzik kazandı. Bu yarışma gelecek yıllarda da devam edecek. Sizleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram'ındaki yürüyüşe ve 21 Haziran’da düzenleyeceğimiz ‘Müzik sokağa taşıyor’ şenliğimize de davet ediyorum,” dedi. 

Yarışmada “Orkestra”, “Kız ve erkek solist”  kategorilerinde birincilik alan okullar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenecek Mor ve Ötesi konserinde ön grup olarak sahneye çıkacak.