haber

Nilüfer’de örnek işyeri sayısı artıyor

Nilüfer Belediyesi’nin gıda sektöründe faaliyet gösteren iş yerlerinde hijyen ve kaliteli hizmet anlayışını geliştirmek amacıyla 2003 yılında başlattığı ‘Örnek İşyeri’ uygulamasında ilk kez bir lokal, belge almaya hak kazandı. Nilüfer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Gıda Bürosu tarafından yapılan denetimlerden başarıyla geçen Beşevler Mahallesi’nde bulunan Nilüfer Öğretmenler Lokali’ne Örnek İş Yeri belgesi törenle verildi.  Düzenlenen törene Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey,  Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Öğretmenler Lokali İşletmecisi Yekta Atilla, Emekli Öğretmenler Derneği Başkanı Necati Çakır ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlk kez bir lokale örnek işyeri belgesi verildiğini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “İnsan sağlığı ve hijyenin çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Ekibimiz, gıdaların hangi işlemlerden geçerek tüketiciye ulaştığının takibini yapıyor. İnsan sağlığına ve hijyene önem veren hatta ürünün menşeini de takip eden anlayışla bu belge veriliyor. Bu yüzden tüketicilerimiz Nilüfer Belediyesi’nin vermiş olduğu Örnek İşyeri Belgesi'ni gördüklerinde oradan rahatlıkla tüketim yapabilirler. Tüm denetimlerden geçerek belgeyi almaya hak kazanan Nilüfer Öğretmenler Lokali yönetimini ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Nilüfer Öğretmenler Lokali’ne vermiş olduğumuz belge ile Nilüfer’deki örnek işyeri sayısı 20’ye ulaştı,” diye konuştu. Başkan Bozbey,  Nilüfer’de bu belgeyi almayı hak eden işletmelerin sayısının çoğalmasını istediklerini de vurguladı.

 

Örnek İşyeri Belgesi’ni almanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Emekli Öğretmenler Derneği Başkanı Necati Çakır da böyle bir lokal kazandırdığı için Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür etti. Çakır, “Burada tüm işler titiz bir şekilde yürütülüyor. Buraya yalnızca öğretmenler değil, halkımız da geliyor. Lokalimiz öğretmenlerimizin vatandaşlarımızla iç içe olmasını sağlıyor. Emeği geçen herkesi kutluyorum,” dedi.

 

Konuşmaların ardından Emekli Öğretmenler Derneği Başkanı Necati Çakır, Örnek İşyeri Belgesi ve flamasını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in elinden aldı.