haber

Nilüfer’de özel öğrencilerden özel gösteri

Nilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Şenlikler kapsamında Özel Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen şenlik büyük ilgi gördü.


Şenliklere Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selami Güllü de katıldı.

 

Yaklaşık 200 öğrenci yaptıkları stafet, pumse, voleybol ve kız basketbol gösterileri büyük alkış aldı. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı gösteriler sırasında Mithat Enç, Nilüfer İş, İşitme Duyum ve İpek Özel Eğitim okullarının öğrencileri de tribünde arkadaşlarının heyecanına ortak oldu.

 

‘Eğitim engelleri kaldırır’

Tören sırasında konuşan Başkan Mustafa Bozbey, “Burada engelli öğrencilerimizin neler başardığını hep beraber göreceğiz. İyi eğitimle engellerin ortadan kalkacağı açıkca görülüyor. Nilüfer Belediyesi olarak özel eğitim ve öğrencilere her zaman destek sağlıyoruz. Önümüzdeki süreçte daha fark projeler üretmek istiyoruz. Eğitim çok önemli. Bu şenlikler bu öğrencilerle daha renkli hale geliyor. Bugün 200 çocuğumuz buraya renk katarak hünerlerini sergileyecek” dedi.

 

Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç da organizasyonun önemine dikkati çekerek, “Burada eğitimle her türlü engelin kalkacağını göreceğiz. Nilüfer Belediyemize sporun ve sporcunun dostu olduğu için teşekkür ediyorum. Şenliğimiz 19 Mayıs’a kadar centilmence devam edecektir” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Başkan Bozbey ve Kaymakam Kılıç öğrencilere madalyalarını vererek toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.