haber

Nilüferli muhtarlar iletişim dersinde

Nilüfer Muhtarlar Derneği Başkanı Erol Yılmazel, “Toplumla iç içe yaşayan bizlerin yaşadığı iletişim sorunlarını çözebilmek için profesyonel destek almak istedik. Böylelikle yaşadığımız mahallenin ihtiyaçlarını ve sorunlarını daha iyi anlarız ve bu sorunları ilgili kurumlara daha etkili bir şekilde anlatırsak çözüme daha iyi ulaşırız diye düşündük,” dedi.

22 muhtarın katıldığı ilk derste muhtarların vatandaş ve üst kurumlarla ilişkilerinde daha etkin ve verimli hizmet sağlamaları için kullanmaları gereken etkili iletişim yöntemleri hakkında ipuçları veren Sular Akademi Eğitim Danışmanı Eray Beceren, “İletişim sorunu aslında bir toplumsal sorun. Bu sorunun çözümünde muhtarlar da geniş bir halk kesimine hitap etmeleri nedeniyle önemli bir hedef kitleyi oluşturuyor. Nilüfer Belediyesi’ni böyle bir olanak yarattığı için iletişim konusuna verdiği önem nedeni ile kutluyorum,” diye konuştu.

Muhtarlara yönelik eğitimler duygusal farkındalık, özdenetim, iyimserlik, empati, çatışma yönetimi, ikna ve etkileme ana başlıkları altında gerçekleştirilecek.