haber

Özel Eğitim Kurumları Spor Şenlikleri’ni renklendirdi

Nilüfer 15. Uluslararası Spor Şenlikleri’ne katılan öğrenciler hem spor yapıyor hem de birlikte güzel anlara imza atıyor. Şenlikler kapsamında düzenlenen etkinlikte bu defa özel eğitim kurumları öğrencileri buluştu.

Yüzüncü Yıl Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, 9 Özel Eğitim Kurumu’ndan 155 öğrenci katıldı.  Engelli öğrenciler goalball, karete, cimnastik, basketbol, rap dans ve break dans gösterileri ile katılımcılara keyifli dakikalar yaşattılar.

Renkli gösterileri aileler ve öğrenciler ilgiyle izledi. Öğrenciler, sundukları gösterilerle izleyenlerden büyük alkış aldı.

Etkinliğin sonunda öğrencilere madalyaları Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Selami Güllülü, Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Fatma Tekin ve okul müdürleri  tarafından verildi.

Spor ve sağlığın hayattaki yerinin  tartışılamaz olduğunu açıklayan Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, “ Hayatın engel tanımadığını bugün bir kez daha gördük. Çocuklarımız hazırladıkları etkinlerle sporun da engel tanımadığını bizlere gösterdiler. Biz belediye olarak  toplumun dezavantajlı bireylerine her zaman kapılarımızı ve imkanlarımızı açtık. Gençlerimizi yetiştirerek bizleri gururlandıran öğretmen ve idareci arkadaşları kutluyorum” dedi.