haber

Resim Atölyesi kursiyerlerinden sergi

Nilüfer Belediyesi Resim Atölyesi kursiyerleri, eğitim dönemi boyunca yaptıkları çalışmaları düzenledikleri sergi ile sanatseverlerle paylaştı. Zekiye Doğan eğitmenliğinde çalışmalara katılan 17 kursiyerin eserlerinin yer aldığı sergi Konak Kültürevi’nde izlenime açıldı.

 

Röprodiksiyon ve özgün çalışmaların yer aldığı serginin açılışına Başkan Mustafa Bozbey de katıldı. Kursiyer ve eğitmen Zekiye Doğan’ı kutlayan Başkan Bozbey, “Sanat bizim için çok önemli. Keşke bu sanat anlayışını ilkokul çağındaki çocuklara yayabilsek. Elimde yetki olsa, her öğrencinin bir enstrüman çalmasını, sporun ve sanatın bir dalıyla uğraşmasını şart koşardım. İşte o zaman,  ülkemiz çağ atlayacak duruma gelebilir. Biz, sanatın önünü açmaz, sanatçıya değer vermezsek geleceğimizi karartırız. Kurum olarak sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğiz” dedi.


Kursiyerlere sertifikalarını da veren Başkan Bozbey, daha sonra eserlerini inceledi. 17 kursiyerin, 6 ay boyunca yaptığı 46 eser, 6 Nisan’a kadar izlenime açık kalacak.