haber

Spor Şenlikleri’nin en özel gösterilerini yaptılar

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Nilüfer 17. Uluslararası Spor Şenlikleri, binlerce öğrencinin katılımı ile coşku içinde geçiyor. Şenlikler kapsamında bu defa özel eğitim kurumlarında eğitim alan öğrenciler sahnedeydi. Yüzüncü Yıl Spor ve Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinliklere katılım büyüktü. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in de yer aldığı etkinliklerde tribünler doldu. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikler büyük alkış aldı.

 

Gösteriler İpek Özel Eğitim Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nin Stafet Grubu’nun gösterileri ile başladı. Ardından Nilüfer Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi ve Alaattinbey Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu öğrencileri futsal maçı oynandı. Mithat Enç Özel Eğitim Ortaokulu öğrencilerinin cimnastik gösterileri de ilgiyle izlendi.

 

Alaattinbey Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu öğrencilerinin step gösterisinin ardından  Duyum İşitme Engelliler İlk ve Ortaokulu öğrencileri “Bu dünya hepimizin” şarkısını seslendirdi. Büyük alkış alan gösteriler sonrasında öğrencilerle bir araya gelen Başkan Bozbey, hepsini kutladı.