haber

Squash Şenlikleri’nde ödüller sahiplerini buldu

Nilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri kente büyük bir coşku yaşatıyor. 24 branşta düzenlenen müsabakalar öğrencilerin yoğun katılımıyla devam ediyor. Şenlikler kapsamında bu defa squash heyecanı yaşandı. Altınşehir Gençlik Merkezi squash kortlarında yapılan Squash Şenlikleri’nde ilk, orta ve lise kategorilerinde toplamda 151 müsabaka, kurumlarda da 72 müsabaka yapıldı.


Coşku içinde geçen müsabakalarda Minik Kızlar’da birinci Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu’ndan Selenay Kılıç olurken – Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu’ndan Işıl Bilge Akgün ikinci ve Özel İlkbahar’dan Zeynep Sena Hassaraç da üçünkü oldu.

Minik Erkekler’deyse birinci Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu’ndan Arda Karabatak, ikinci Hüsnü Züber İlkokulu’ndan Sarp Hoşgör ve üçüncü de Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu öğrencisi Arda Cem Kuzukıran oldu.

 

Genç Kızlar’da Görükle Kız Teknik Meslek Lisesi’nden Oya Doğan birinci, Özel 22. Yüzyıl Okulları’ndan İlkin Aşçı ikinci, Özlüce Anadolu Lisesi’nden Pakize Öney ve aynı okuldan İzel Asmatiliz üçüncü oldular.


Genç Erkekler’de Barış Anadolu Lisesi’nde Oğuzhan Er ikinci, Özlüce Anadolu Lisesi’nden Berk Zebek ikinci, aynı okuldan Enes Kederli ile Abdullah Bayıdır da üçüncülüğü paylaştı.


Yıldız Kızlar’da Meral Muammer Ağım Ortaokulu’ndan Melisa Çağlayan birinci, aynı okuldan Eda Civan ikinci, Nilüfer Belediyesi Rotary Ortaokulu’ndan Sude Canbulat ile aynı okuldan Gözde Kuzu üçüncü oldular.


Yıldız Erkekler’de Saadettin Türkün Ortaokulu’ndan Egemen Başkaya birinci, Meral Muammer Ağım Ortaokulu’ndan Eniz Mert Köse ikinci, aynı okuldan Utku Nezir ile Burak Umut Havuz üçüncü oldular.
Kurumlararası karşılaşmalarda bayanlarda Özel Tunçsiper Okullarından Aynur Mutlu birinci, Nilüfer Belediyespor Kulübü’nden Nazlı Yanar ikinci, Özlüce Anadolu Lisesi’nde Macide Çakaloğlu Aşçı ile Nesrin Fuat Bursalı Ortaokulu’ndan Figen Altay Başkaya üçüncü oldular.


Kurumlararası Erkekler’de Nilüfer Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden Emrah Oroz birinci, Meral Muammer Ağım Ortaokulu’ndan Süleyman Gülaşlar ikinci, Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu’nda Selahattin Aydın ile Nilüfer Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nden Aykut Çetin üçüncü oldular. Dereceye girenlere kupa ve madalyaları törenle verildi.