haber

Tekerlekli Sandalye Eskrim Takımı’na destek

Türkiye Milli Takımı’na seçilen Nilüfer Belediyesi Tekerlekli Sandalye Eskrim Takımı sporcuları, 14-21 Aralık tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Şarja kentinde gerçekleşecek olan U-23 Dünya Şampiyonası ve Büyükler Dünya Kupası’na katılmaya hazırlanıyor. EPE ve Flöre branşlarında mücadele edecek olan Tekerlekli Sandalye Eskrim Takımı’na anlamlı destek geldi.

Bugüne kadar birçok başarının altına imza atan Nilüferli sporculara, Rumelili Yönetici İş Adamları ve Sanayiciler Derneği (RUMELİSİAD) ile İzmakpar firması  tekerlekli sandalye desteğinde bulundu. Uluslararası standartlara uygun şekilde hazırlanan 5 adet tekerlekli sandalye, İzmakpar yetkilileri tarafından sporculara teslim edildi.

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Belediyespor’un büyük destekleriyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Tekerlekli Sandalye Eskrim Takımı Antrenörü Kader Yıldırım, “Tekerlekli sandalye eskrim sporu, Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle 2011 yılında Türkiye’de yapılmaya başlandı. Çalışmalarımıza Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nde başladık. Kısa zamanda ulusal ve uluslararası alanda büyük başarıların altına imza atarak, Milli Takıma seçilmenin gururunu yaşadık. 14 – 21 Aralık tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleşecek olan U-23 Dünya Şampiyonası ve Dünya Kupası’na 3 sporcumuzla birlikte ülkemizi ve şehrimizi temsil edeceğiz. RUMELİSİAD ve İzmakpar firması gönüllülük esasıyla bizlere tekerlekli sandalye desteğinde bulundu. Her zaman yanımızda olarak bizlere destek veren Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey ile RUMELİSİAD ve İzmakpar yetkililerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

RUMELİSİAD ve İzmakpar’ın sosyal sorumluluk projesi kapsamında engelli sporculara destek olmak amacıyla tekerlekli sandalye ürettiklerini belirten İzmakpar Genel Müdür Yardımcısı Adem Rondu, “Uluslararası standartlara ve sporcularımızın vücut ölçülerine uygun şekilde ürettiğimiz tekerlekli sandalyeleri kendilerine teslim ettik. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek dereceyle geri döneceklerine inanıyoruz. Şampiyona dönüşü tekrar görüşerek kendilerine sürprizlerimiz olacak. Sporcularımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.