haber

Tel ve çivinin buluştuğu sergi Halk Evi’nde

Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi El İzi Gönüllü Sanat Atölyesi kursiyerlerinin filografi çalışmaları, Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde izlenime sunuldu. Eğitmenliğini Çiğdem Gönen’in yaptığı ve 30 kursiyerin toplam 100 eserinin yer aldığı sergi 17 Eylül tarihine kadar sanatseverlere buluşacak.

 

Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Turgay Erdem, Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu ve çok sayıda sanatsever sergiyi ilk gününde gezdi.

 

Teröre tepki için siyah kurdelelerin takıldığı sergide konuşma yapan Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Turgay Erdem son günlerde yaşanan terör olaylarına dikkat çekti. Erdem, “Ülkemiz zor  bir süreçten geçiyor. Ben öncelikle terör olaylarında bu güne kadar hayatını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Terörün amacı insanları eve kapatmak. Ancak terörü başlatıp evlerimize kapanacağımızı düşünenlere en güzel cevabı buradan veriyoruz. Hiç bir güç birlikteliğimizi bozamayacak. Terörü lanetliyor ve her zaman barış diyoruz” şeklinde konuştu.

 

Filografinin zor bir sanat olduğunun da altını çizen Başkan Vekili Turgay Erdem, “30 gönüllümüz bir dönem boyunca ellerinde çivi ve tellerle bu eserleri ortaya çıkarmak için büyük uğraş verdiler. Filografi emek isteyen bir iş. Bunu başarıp bu harika eserleri ortaya çıkaran herkesi gönülden kutluyorum” dedi.

 

Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu da gönüllülere çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

Sergide eğitmen Çiğdem Gönen, Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Turgay Erdem’e ay-yıldız motifinin işlendiği bir tablo hediye etti. Sergi 17 Eylül Perşembe gününe kadar Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.