Doğu ile batı arasında kardeşlik bağının güçlenmesi ve kültürel değerlerin paylaşılması için Nilüfer Belediyesi ve Adıyaman Tut Belediyesi kardeş şehir protokolü imzaladı. Nilüfer Belediyesi Başkanlık Makamı’nda protokole imza atan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Nilüfer Belediyesi ve Tut Belediyesi, kültürel alışverişin yanında dayanışma ve kaynaşma olanağı da bulacaktır. Tut Belediyesi’nin Adıyaman bölgesinde önemli bir konuma gelmesi en büyük arzumuzdur. Bizim burada gülümsediğimiz gibi, kardeş şehirlerimizdeki insanlarımızın da gülümsemesini istiyoruz,” dedi.

 

Nilüfer Belediyesi olarak kardeş şehirlerin her zaman yanında olduklarını belirten Bozbey, “Nilüferlileri zaman içinde belirli bir standarda getirdiğimiz gibi, inanıyorum ki sizler de bizim desteğimiz ve katkımızla Tut halkının yaşam standartlarını yükselterek onları gülümsetmeye çalışacaksınız. Tut halkı ve Tut Belediyesi ile daha fazla iletişim kurarak, o yöredeki insanlarımızın yaşam standartlarıyla birlikte hayatını kolaylaştıracak projelere destek vermeyi planlıyoruz,” şeklinde konuştu.

 

Gülümsemek istiyoruz

Kardeş belediye projesi kapsamında Nilüfer’de olmaktan son derece mutlu olduğunu belirten Tut Belediye Başkanı Cemal Avcı da, “Gülümseyen bir Nilüfer ve gülümsemek isteyen bir Tut halkının kardeş olması bizim için son derece önemli. Bizler de bu kardeşliğin ebediyen sürmesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Nilüfer’de üç gündür incelemelerde bulunuyoruz. Nilüfer gerçekten gülümseyen ve Avrupa’yı aratmayacak kadar planlı bir şehir. Sayın başkanımıza, kardeş şehirler arasına bizleri de dâhil ettikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum ve bu kardeşliğin ömür boyu devam etmesini diliyorum,” ifadelerini kullandı.

 

İki kent arasındaki kardeş şehir protokolü imza töreninde Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları Nazlı Yazgan, Bukle Erman, Ahmet Çakıcı ve Yalçın Işıkyıldız’ın yanı sıra CHP İl Başkanı Metin Çelik, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, CHP Adıyaman İl Başkanı Bilal Doğan, CHP Tut İlçe Başkanı Mücdat Sarıkuş ve Nilüfer Belediye Meclis Üyesi Gizem Elmas hazır bulundu. Protokolün imzalanmasının ardından Başkan Bozbey ve Cemal Avcı günün anısına karşılıklı olarak hediyeler verdi.

 

Nilüfer Belediyesi’nin Tut Belediyesi ile imzalanan protokolle yurt içindeki kardeş kent sayısı 6’ya çıktı.