haber

Van’a destek için liseliler el ele

“Kitabını Al, Konsere Gel!” başlıklı etkinlik çerçevesinde Bursa’daki liseli gençlere bir çağrı yapılıyor ve 18 Şubat 2012’de düzenlenecek konsere her katılımcının bir kitapla gelmesi isteniyor. Böylelikle Van’a bir kütüphane kurulması için de adım atılıyor. 

Ülke gündeminde ses getiren etkinlik ve protestolarıyla yer alan Liseli Genç Umut’un İstanbul, Ankara ve Samsun’la birlikte Bursa’da başlattıkları Van’a kütüphane kurulmasına yönelik etkinliğe, Nilüfer Kent Konseyi de destek verdi. 

“Liseliler Van’da kardeşliğin kütüphanesini kuruyor” ana fikriyle yola çıkılan etkinlik çerçevesinde 23 Ekim’de Van’da meydana gelen depremin ardından yüzlerce insan yaşamını kaybederken, evler, hastaneler ve eğitim kurumlarının da enkaz altında kaldığı anımsatılıyor ve Van’a kurulacak kütüphaneye destek için tüm liselilere çağrı yapılıyor. 

Bursa’daki gençlerin bu çağrıya yanıt vermek için yapmaları gereken oldukça basit. 18 Şubat 2012 tarihinde saat 19.00’da Konak Kültürevi’ndeki konsere yanlarına getirecekleri bir kitapla katılmak. Sonrasında da arkadaşlarının yaptığı müziğin tadını çıkarmak…