haber

Vezirhan ve Tuzlukçu, Nilüfer ile kardeş oldu

Nilüfer Belediyesi kardeş şehirlerine iki ismi daha ekledi. Nilpark Başkanlık makamında imzalanan protokolle Bilecik Vezirhan ve Konya Tuzlukçu belediyeleri ile kardeş şehir olmanın ilk adımı atıldı.

 

İmza töreni öncesi konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Kardeş şehirlerimize iki belediyemizi daha eklemenin mutluluğu içerisindeyiz. Biz kardeş şehirlere çok önem veriyoruz. Bu protokollerle halklar arasında da iletişim artıyor. Bundan böyle iki belediyemizle de bilgi ve deneyimlerimizi paylaşacağız. Bilgi alışverişinde bulunarak iş birlikleri yapacağız. Atılan imzalar ve kardeşliğimiz yöreler adına da hayırlı olsun,” dedi.


Konya Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa da mutluluğunu dile getirerek, “Mustafa Bozbey ve Nilüfer Belediyesi’ni her zaman örnek alıyoruz. Çalışmalarından dolayı da takdir ediyor gurur duyuyoruz. Bundan sonra da Başkan Bozbey ve ekibinden sık sık yararlanacağız. Gülümseyen Nilüfer ile kardeş olduğumuz için çok mutluyum,” diye konuştu.

 

Bilecik Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş da protokolün hayırlı olmasını dileyerek mutluluğunu ifade etti.

 

Konuşmaların ardından Başkanlar Bozbey, Akbuğa ve Duymuş hazırlanan kardeş şehir protokolüne imza attı. İmza sonrası başkanlar bir birlerine hediye takdiminde bulunarak, toplu anı fotoğrafı çektirdi.

 

Nilüfer Belediyesi’nin atılan imzalar sonrası kardeş şehir sayısı 21’e ulaştı.