haber

Zorlu doğa koşullarında engel tanımadılar

Zorlu geçen etabın sonucunda dereceye giren takımlara kupalarını Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız verdi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun, Nilüfer Belediyesi ve Bursa Alternatif Sporlar Kulübü iş birliğiyle Bursa’da düzenlediği Türkiye Trial Şampiyonası 2. Ayak Yarışları nefes kesti. Balat Atatürk Ormanı’nda iki gün süren yarışlarda, takımlar araçlarıyla zorlu doğa koşullarıyla mücadele etti. Parkurdaki engelleri tek tek aşan pilotlar şampiyon olabilmek için takım arkadaşlarıyla birlikte yoğun çaba harcadı.

Organizasyonun ilk gününde ekipler 800 metre uzunluğundaki 10 kapıyı en kısa sürede geçmeye çalışırlarken, ikinci gün de 850 metre uzunluğundaki 10 kapıyı en kısa sürede ve hatasız geçmek için mücadele ettiler. İlk günün tersi istikamette gerçekleştirilen ikinci gün yarışlarında ekipler daha çok zorlandı. Bursalı sporseverlerin soluksuz izlediği mücadelenin sonunda dereceye giren takımlar törenle kupalarını aldı.

Balat Atatürk Ormanı’nda düzenlenen ödül törenine Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız, CHP Nilüfer İlçe Başkan Yardımcısı Bülent Yaşar, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Atakan Çorbacı, Bursa Alternatif Sporlar Başkanı Gökhan Hacıbey ve çok sayıda sporsever katıldı.

Şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına yarışlara katılan tüm sporculara teşekkür etti. Işıkyıldız, “2017 Türkiye Trial Şampiyonası’nı kazasız ve belasız bir şekilde tamamladık. Mücadele eden bütün takımları kutluyorum. Bundan sonraki senelerde hızın değil de doğanın hakim olduğu parkurlarda tekrar görüşmek üzere” dedi.

2017 Türkiye Trial Şampiyonası 2. Ayak Nilüfer Bursa Yarışı’nda Aydoff Takımından Ali Fuat Bilgin-Mehmet Emir ve Seda Özkutlu- Şah Haydar Argaç şampiyon oldu.

Turnuvanın ikincisi Magnum Motosport takımından Selim Ustaoğlu - Oktay Gündoğdu ve Onur Kırayoğlu-İhsan Pekayla olurken, AVC Osmanlı takımından Adnan Ofluoğlu- Selçuk Akan ile Atilla Çakır -Oğuz Kaan Öztürk üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Atakan Çorbacı ve CHP Nilüfer İlçe Başkan Yardımcısı Bülent Yaşar verdi.