Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği’nden Bizim Ev’e tam not

15.04.2014 14:53
Google+ ile paylaş
Dezavantajlı gruplara hazırladığı projelerle dikkat çeken Nilüfer Belediyesi, Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ile ortak projelere imza atmaya hazırlanıyor.

Demokrasi, eşitlik ve vicdan kenti olma yolunda dezavantajlı gruplara yönelik projeler hazırlayan Nilüfer Belediyesi, deneyimlerini sivil toplum örgütleriyle paylaşarak yeni projelerin hayata geçmesini hedefliyor. Türkiye’de ilk olarak Nilüfer Belediyesi tarafından kurulan Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’ni kuran Nilüfer Belediyesi, çalışmalarını başarıyla sürdüren Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ile ortak projelere imza atmaya hazırlanıyor.

Deneyim paylaşımı ve dezavantajlı gruplara yönelik yeni projeleri hayata geçirme kapsamında Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Sosyal Yaşam Destek Merkezi’ni ziyaret eden Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği Genel Başkanı Kemal Demirel, Nilüfer Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek örnek projeleri değerlendirdiklerini söyledi.

Nilüfer Belediyesi Engelliler Hizmet Birimi Sorumlusu Nilgün Gülay da engellilerin sosyal yaşam alanlarında yer alabilmeleri için çeşitli projeler hazırladıklarını söyledi. Atölye çalışmaları, kültür-sanat ve sportif faaliyetlerle engellerin ortadan kalkması için çalıştıklarını belirten Nilgün Gülay, Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ile deneyimlerini paylaşmaya hazır olduklarını ifade etti.

Toplantının ardından Engelliler Hizmet Birimi Sorumlusu Nilgün Gülay, Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği yöneticilerine Bizim Ev’de bulunan engelli parkını gezdirdi.

  • Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği’nden Bizim Ev’e tam not
  • Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği’nden Bizim Ev’e tam not
  • Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği’nden Bizim Ev’e tam not

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016