Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de işsizliğe çözüm arayışı

10.07.2014 12:45
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi İş ve Meslek Edindirme Ofisi ile meclis komisyon üyeleri, firmaların eleman sıkıntısına çözüm bulmak amacıyla BUTGEM’i ziyaret etti.

İş arayan vatandaşlarla işverenleri en doğru ve hızlı biçimde buluşturmak için çalışmalarını sürdüren Nilüfer Belediyesi İş ve Meslek Edindirme Ofisi yetkilileri, Nilüfer Belediyesi Eğitim, Bilim ve Teknoloji Komisyonu, Ticaret ve Sanayi Komisyonu üyeleri sektörün eleman ihtiyaçlarının karşılanması ve sağlıklı bir planlama yapılması amacıyla Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı’na (BUTGEM) ziyarette bulundu. Görüşmede sektörün eleman ihtiyacının karşılanması için ayrıntılı görüş alışverişi yapıldı. Değerlendirmenin ardından iş gücüyle, sektörün gereksinimlerinin belirlenmesi için Nilüfer’de bulunan organize sanayi bölgelerinde anket düzenlenmesi kararlaştırıldı.

 

Diğer yandan özellikle lise ve üniversite mezunlarının iş bulmalarına yönelik eğitimlerin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve kalkınma sağlanmasını amaçlayan anket sonucunda, kurumların ihtiyaçlarına yönelik eğitimlerin verilmesi benimsendi.

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016