Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Türkiye’de siyasetin doğruluğu yakın takipte

29.08.2016 11:25
Google+ ile paylaş
Türkiye'de siyasetçilerden doğruluk talep eden bir topluluk oluşturmayı hedefleyen Doğruluk Payı ekibi, Nilüfer Kent Konseyi katılımcılarıyla bir araya geldi.

Türkiye’de siyaseti etkileyen aktörlerin demeçlerini günlük olarak takip edip, bu demeçlerin doğruluğunu kamuya açık kaynaklardan kontrol eden ve sonuçlarını kamuoyuyla paylaşan ekip, çalışmalarını Nilüfer Kent Konseyi katılımcılarıyla paylaştı. Siyasi aktörlerin sorumlu, seçmenlerin de doğru bilgiye daha rahat ulaşmasına katkı sağlamayı amaçlayan ve beş farklı seviyeden oluşan Doğruluk Payı ölçeği, siyasi aktörlerin iddialarının doğruluklarını değerlendirirken; iddianın doğru nitelikte olmasına ve iddianın görece tartışmalı, önemli bir konuda olmasına dikkat çekiyor. Çalışmalarına yerelde bulunan sivil toplum örgütleriyle de devam etmek isteyen Doğruluk Payı ekibi, proje hakkında Nilüfer Kent Konseyi ile fikir alışverişinde bulundu.

Ortak Gelecek İçin Diyalog Derneği girişimi olan ve tamamen bağımsız bir yapıyla hareket eden Doğruluk Payı web sitesini incelemek için www.dogrulukpayi.com adresini ziyaret edilebilir.

  • Türkiye’de siyasetin doğruluğu yakın takipte
  • Türkiye’de siyasetin doğruluğu yakın takipte
  • Türkiye’de siyasetin doğruluğu yakın takipte

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016