Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

ARSİYAD yönetiminden Başkan Bozbey’e ziyaret

24.01.2018 12:52
Google+ ile paylaş
Artvinli Sanayici İşadamları Yönetici Serbest Meslek Mensupları Derneği (ARSİYAD) yönetim kurulu, Başkan Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti.

ARSİYAD Başkanı Gürsel Durmuş, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Başkan Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret ederek, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Göreve geldikleri andan beri çalışmalarını sevgi ve hoşgörü ilkesiyle sürdürdüklerini belirten Durmuş, her partiye ve anlayışa eşit yakınlıkta, bağımsız bir duruş sergilediklerini söyledi. ARSİYAD Başkanı Gürsel Durmuş, “Demokratik yapıda herkesin söz hakkının bulunduğu, herkesin birbirine saygıyla baktığı bir yapımız var. Bu konuda yıllardır ahenkli işleyen bir çark var. Hem doğduğumuz, hem doyduğumuz yerlere hizmet etmek gibi bir sorumluluk taşıyoruz” dedi.

 

Bursa’da, Artvin’in kültürünü tanıtmak amacıyla Artvin Kültür Evi projesini hayata geçirmeyi planladıklarını belirten ARSİYAD Başkanı Gürsel Durmuş, etkinliklerin yanı sıra eğitim programları da düzenleyeceklerini söyledi. Toplumla bütünleşen bir yapıya sahip olduklarını vurgulayan Durmuş, “Türkiye çapında bir oluşumuz. Kendi alanımızda farklılık yaratan örnek bir yaklaşım içinde hareket etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de ARSİYAD yönetimine başarılar diledi. Hemşehri derneklerinin üye sayısıyla değil, yapılan faaliyet ve etkinliklere katılım gösteren kişi sayısıyla güçlenebileceklerini belirten Başkan Bozbey, dernekleri bütünleştirecek organizasyonel bir yapıya ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.


Başkan Mustafa Bozbey, “Böylece, daha güçlü, kendi yöresini ve kültürünü koruyup kollayan, kendi kültürünü Bursa’yla bütünleştiren, kendi üyelerine eksikleri varsa onları aktaran bir yapı ortaya çıkmış olur” dedi. 

  • ARSİYAD yönetiminden Başkan Bozbey’e ziyaret

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016